Kontenery Wszystko o kontenerach

Kontenery biurowe


Kontenery > Kontenery biurowe

Budując nową nieruchomość komercyjną bądź mieszkalną, zadbać trzeba oto aby zarówno robotnicy budowlani oraz pracownicy administracyjni mieli miejsce w którym mogliby przechowywać swoje rzeczy, prowadzić zebrania, ustalać plan dnia, czy nawet ogrzać się w okresie jesienno – zimowym. Na każdym placu budowy potrzebne jest również miejsce socjalne, w którym pracownicy mogą zrobić sobie herbatę bądź przyrządzić posiłek. W tym celu wykorzystuje się kontenery biurowe.

Są to proste konstrukcje, najczęściej wykonywane z blachy, ocieplane wełną mineralną a od środka wzmacniane płytą laminowaną. Kontener biurowy może mieć praktycznie dowolny rozmiar. Są standardowe kontenery biurowe o rozmiarach 6058 x 2438 cm, ale można też zamówić kontenery biurowe na dowolny, wymagany wymiar.

Deweloperzy i inwestorzy budowlani najczęściej posiadają własne kontenery biurowe, które dzięki swojej prostej konstrukcji i możliwości składania ich w poręczne paczki, pozwalają na łatwy transport kontenerów między poszczególnymi inwestycjami. Dla firm, które kontenerów biurowych potrzebują jedynie na określoną ilość czasu (np. w momencie przygotowywania murowanej siedziby biura) firma może zdecydować się na wynajem. Kontenery biurowe wynajmuje się od firm zajmujących się budownictwem bądź oferujących wynajem i sprzedaż kontenerów biurowych i magazynowych. W przypadku konieczności zakupu kontenera znacznie bardziej ekonomicznie opłacalne są kontenery biurowe używane, warto jednak zwrócić uwagę na szczelność i stabilność konstrukcyjną kontenera, by nie kupić obiektu nie nadającego się do użytkowania.

Kontener socjalno biurowy może być prostą konstrukcją, nie posiadającą szczególnych udogodnień dla odbiorców, a może również być wyposażony w instalacje elektryczną, ogrzewanie, zewnętrzne rolety, specjalne wykładziny o zwiększonej odporności na ścieranie i inne tego typu dodatki. W zależności od indywidualnych potrzeb i przeznaczenia kontenera, każdy inwestor może więc wybrać dla siebie odpowiedni kontener.

Kontenery metalowe mogą być wykorzystywane nie tylko jako obiekty biurowe, ale również jako pawilony handlowe a w szczególnych przypadkach również jako obiekty mieszkalne.

Kontenery biurowe © Palety